Adventný kalendár 2021

Ahojte, kamoši! V nedeľu 28. novembra sa začína adventné obdobie. Možno sa pýtate, čo znamená slovo advent. To slovo pochádza z latinčiny. (Latinčina bola kedysi dorozumievacím jazykom naprieč Európou – čosi ako dnes angličtina.) No a v latinčine slovo adventus znamená príchod.

Takže advent je vlastne obdobie, v ktorom sa pripravujeme a tešíme na príchod Pána Ježiša. On samozrejme prišiel na Zem (narodil sa ako dieťa Ježiško) už pred vyše 2000 rokmi, ale každý rok si jeho narodenie na Vianoce pripomíname. A tieto 4 týždne pred Vianocami nám slúžia na to, aby sme sa zvlášť snažili byť stále lepšími.

K tomu vám posielam takýto špeciálny adventný kalendár. Nájdete v ňom inšpiráciu, ako robiť konkrétne dobré skutky. Kalendár si môžete vytlačiť a každý deň tak vyfarbiť časť obrázka.

Zdroj: Dobrá novina – materiály

Budem sa tešiť, keď mi po Vianociach vaše výtvory odfotíte a pošlete na e-mailovú adresu farnicek.dl@gmail.com. A nezabudnite napísať svoje meno, priezvisko a adresu, aby som vedel, kam mám poslať odmenu.