Tajnička č. 2

Pred vyše 3 týždňami (17. februára) sme začali pôstne obdobie – pôst. Pripravujeme sa počas neho na najväčšie kresťanské sviatky v roku – na Veľkú noc. Sú to sviatky umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Pôst trvá 40 dní; podobne, ako sa Ježiš 40 dní na púšti postil a modlil – rozprával s Otcom.

V dnešnej tajničke sa dozviete, ako sa volá deň, ktorým začíname pôst. (Môžete si pomôcť odkazmi za otázkami.)

Správnu odpoveď mi pošlite na e-mailovú adresu farnicek.dl@gmail.com najneskôr do soboty 20.3.2021 do 12:00. A nezabudnite napísať svoje meno, priezvisko a adresu. Meno výhercu sa dozviete na nedeľnej sv. omši.

1. Ako sa volá 40-dňové obdobie pred Veľkou nocou?
  2. Ako sa volá miesto, kde ukrižovali Ježiša? (Mt 27, 33)
  3. Sviatosť zmierenia jedným slovom.
  4. Kto si hádzal lós o Ježišov odev? (Jn 19, 23-24)
  5. Odkiaľ prišiel Ježiš za Jánom Krstiteľom, aby sa mu dal pokrstiť? (Mt 3, 13)
  6. Keď viedli Ježiša na kríž, vojaci chytili istého Šimona, aby mu niesol kríž. Z akého mesta bol Šimon? (Lk 23, 26)
  7. Kto podal Ježišovi šatku, keď ho viedli na kríž?
  8. Kam vyšiel Ježiš s učeníkmi po Poslednej večeri? (Mt 26, 30)
  9. Ktorý vládca na nátlak ľudí odsúdil Ježiša? (Jn 19, 1-16)
  10. Koľko bolo apoštolov? (Mt 10, 2)
  11. Aké zviera zaspievalo, keď Peter tretíkrát zaprel Ježiša? (Lk 22, 54-62)