Spevokol

V roku 2012 pri Farskom úrade v Dolnom Lopašove vznikol Farský zbor sv. Martina. Pozostáva z dvanástich členov, medzi ktorými sú deti, žiaci, študenti, ale aj dospelí.

Jeho úlohou je nielen vypĺňať voľný čas v našej farnosti zmysluplným a kreatívnym spôsobom, ale aj vychovávať, vytvárať spoločenstvo.

Náš spevokol sa pravidelne v nedeľu o tretej stretáva v kostole alebo na miestnej rímskokatolíckej fare, a nacvičuje väčšinou skladby pastorálneho charakteru s nábojom moderných trendov.

Vystúpenia sú sprevádzané gitarovým sprievodom. Občanom sa spevokol predstavuje pri príležitosti prinesenia Betlehemského svetla, projekcie počas nedeľných bohoslužieb, svadbách a slávnostnej sv. omše pri príležitosti 1. sv. prijímania.

Okrem nácviku a hudobnej produkcie sa členovia spevokolu stretávajú aj na rôznych akciách, napríklad opekačka na farskom dvore, púť do Šaštína a rôzne stretnutia. Veríme, že spevokol bude úspešne napredovať, rozširovať okruh svojich členov, a že spolu vytvoríme spoločenstvo- farnosť, v ktorej budú ľudia bližšie k Bohu i sebe navzájom. Dúfame, že okruh vystúpení sa bude rozširovať a naša pôsobnosť bude známa oveľa širšej verejnosti.

Kontaktná osoba: Jozef Mnešický

„Kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som aj ja medzi nimi.“

Mt 18, 20